UUDIS: NÜÜD SAAB MEIE SALONGIS TEHA KA NÄOHOOLDUSI!

Depilatsioon

DEPILATSIOON     (vahatamine, sugaring, waxing)

Depilatsioon on karvade mehhaaniline eemaldamine vaha/ suhkrupasta ning spetsiaalsete paberiribade abil. Vahasegu soojendatakse  karvade eemaldamise jaoks vajaliku temperatuurini ning kantakse spaatli või roll –on otsiku abil nahale.
Vaha eemaldatakse koos paberiribaga.

Nb! Depilatsioon ei ole karvade lõplik eemaldamine vaid see on karvakasvu ajutine peatamine. Karvaeemaldusega kahjustatakse teadlikult karvasibulat ning uus karv kasvab tagasi  aeglasemalt , on peenem oma läbimõõdult ning võrreldes raseerimisega püsib tulemus tunduvalt kauem. Sellise karvaeemaldusmeetoodi eelis võrreldes raseerimisega peitub karvakeste erinevates kasvufaasides.
      
Karvadel on 3 erinevat kasvufaasi: kasvamine, puhkamine ning väljalangemine. Nad ei ole kunagi kõik korraga kasvufaasis. Depilatsiooni puhul hakkavad karvad tagasi kasvama eri aegadel ning puhas tulemus püsib kauem. Raseerimise korral hakkavad lõikusest jõudu saanud karvakesed praktiliselt kohe pikemaks kasvama. Depilatsiooni puhul aga ilmuvad esimesed väikesed üksikud karvakesed nähtavale nädalaga. Uuesti depileerima soovitatakse tulla 3-4 nädala pärast.

Raseerimise korral lõigatakse karvad maha naha pinnalt. Tihtipeale lõigatakse mõni karvake ka pealmise nahakihi ehk marrasnaha alt. See omakorda võib põhjustada karvade sissse kasvamise. 
                Karvade sissekasvamisel võib olla teisigi põhjuseid. Vahel kasvavad karvad naha pinda ka depileerimisega. Põhjus võib olla  selles, et karvad on muutunud liiga pehmeks ning ei jõua end naha pinnale pressida.

12 h peale depilatsiooni ei soovitata minna trenni, päikse kätte ning sauna. Nahapoorid on peale depileerimist avatud ning need võivad higistades ummistuda. Ummistunud poori tekib põletik, st vistrik ning karv ei pääse välja. Sissekasvamise ennestamiseks on soovitav nahka koorida koorimiskinda ja/või koorimiskreemiga. Intiimpiirkondadele ei ole soovitav kasutada soola sisaldavat koorimissegu . Kaenlaalustele ei tohiks ärrituse ennetamiseks 12 tundi kasutada deodoranti.
                Kõige tihedamini depileeritakse salongis jalgu, sääri, selga, bikiinipiirkonda ning kaenlaaluseid. Õrnemate, väiksemate ja delikaatsemate piirkondade jaoks kasutan alati suhkrusegu, mis on pehmem ja õrnem nahale. Kasutusel on ka kõrgekvaliteedilised depileve vahad.

 Brasiilia bikiinid, Brasiilia depilatsioon, brasiilia(braziilia) vahatamine- heal lapsel mitu nime. Bikiinidepilatsioon brasiilia moodi on bikiinilõige, mille puhul eemaldatakse piirkonnast kõik karvad. Võib jätta alles soovi korral mõne triibukese või teostada bikiinidisain, st kujundada bikiiniliinile mingi element. Alguse sai selline bikiinimood brasiiliast ning on kiiresti saanud väga populaarseks paljudes maailma paikades. Tulemus on hügieeniline ja mugav. Uudne on depilatsioon ka meeste seas.

Kas depilatsioon on valus?
Päris valutult ei ole võimalik depilatsiooni teha. Valusamad on esimesed korrad, sest need on nahale traumaatilisemad. Karv on kõvasti sibulas kinni. Ta on tavaliselt algul tugevam, eriti kehtib see klientide puhul, kes on  raseerinud. Järgnevad korrad muutuvad valutumaks, kuna nahk harjub ning karvad muutuvad õrnemaks, pehmemaks ning kergemini eemaldatavaks. See kehtib vaid eeldusel, et depilatsioone tehakse regulaarselt 3-5 nädalaste intervallidega ning vahepeal ei  raseerita. Tavaliselt arvavad kliendid pärast depilatsiooni tihtipeale, et kardeti hullemat ning valu ei olnudki nii suur kui kardeti.

Mida peaks jälgima esmasel depileerimisel?
Esimest korda depilatsiooni tulles peaks kindlasti jälgima, et karvad ei oleks liiga lühikesed. Soovitav on pärast raseerimist oodata vähemalt 1,5 nädalat. Karva pikkus peaks olema kindlasti üle 5 mm. Karvad ei tohiks olla ka liiga pikad, kuna see muudab depilatsiooniprotsessi valusamaks ja pikemaks. Karvu saab ka kohapeal lühemaks lõigata, sel juhul aga muutuvad äsjalõigatud lahtised karvad depilatsiooniprotsessil segavaks. Soovitame eelneval päeval ise karvu veidi lühemaks lõigata, nii, et nad oleksid umbes 1 cm pikkused.

Kuidas käituda peale depilatsiooni?
Peale depileerimist kantakse naha pinnale spetsiaalne kreem, millel on 12- tunnine toime. Seda ei soovitata 12 tundi seebi või geelidega maha pesta. Naha poorid on avatud ning soovitatakse karvade sissekasvamise vältimiseks hoiduda trennist, saunast, solaariumist  ning päikesest samal päeval . Vältida tuleks ka kitsast pesu. Ärritus möödub tavaliselt hiljemalt 12 tunni möödudes. Esimesel kordadel võib ärritus kesta kauem. Mingit lisakreeme(eriti veel õlisid) peale kanda ei tohiks. Vajadusel vaid loputada leige veega. Karvade sissekasvamise vältimiseks koorida nahka kord nädalas. Kui siiski on karvad sisse kasvanud, tuleks konsulteerida depileerijaga. Sissekasvamise põhjuseid on mitmeid ning puudub ka ühene ravi selle vastu. 

teksti autor: Getlin Luik